Дезінфекційні засоби

БІОСТЕРИД МІЦНИЙ

Кислотний (pH < 1) непінний дезінфекційний засіб на базі надоцтової кислоти

Призначений для:

  • дезінфекції технологічного процесу в харчовій та переробній промисловості,
  • поверхневої дезінфекції цукрового буряка та стружки;
  • дезінфекції в процесі дифузії на цукрових заводах
  • дезінфекції цукрових сиропів,
  • дезінфекції машин та обладнання, трубопроводів, поверхонь, що контактують з харчовими продуктами,
  • знезараження технологічної води та стоків,
  • дезінфекції тари на лініях розливу напоїв,
  • дезінфекції буряків у кагатах.

Використовується у вигляді 0,1 – 2% робочих розчинів способом занурення, зрошування, розбризкування. Експозиція 15-30 хв (в межах температур 10÷80°С).
Активна речовина – надоцтова кислота.

Робочі розчини засобу – це прозора безбарвна рідина з сильним запахом оцту. Термін придатності концентрату– 2 роки, робочого розчину – 3 дні. Робочі розчини готують в поліпропіленовому або скляному посуді безпосередньо перед використанням, шляхом додаванням відповідної кількості засобу до води при кімнатній температурі з наступним перемішуванням розчину.

Для дезінфекції води та інших рідких середовищ в трубопроводах робочий розчини необхідно готувати без участі персоналу шляхом вприскування відповідної кількості концентрату до трубопроводу або екстрактора за допомогою кислотостійкої помпи.

Дезінфекція виробничих залів та складських приміщень на підприємствах харчової та переробної галузі (стіни, стелі, підлоги, зовнішні та внутрішні поверхні машин та обладнання) проводиться шляхом зрошення поверхні 0,05–1,5%-им розчином засобу за допомогою розпилювача. Стандартний розхід робочого розчину є близько 1 л на 20 м² поверхні.

Використання на цукрових заводах

Поверхневу дезінфекцію буряків після миття та бурякової стружки можна здійснювати методом обприскування коренеплодів робочим розчином в декількох місцях, залежно від технологічної схеми: безпосередньо над черв’ячним транспортером після полоскання; над сушкою або по ходу сушки; над транспортером; над місцем, де буряки попадають в бункер над різаком; над ковшовим транспортером, в напрямку руху транспортера.

Приготування робочого розчину  відбувається без участі персоналу шляхом вприскування відповідної кількості концентрату до трубопроводу з чистою (з точки зору мікробіології) водою, температура якої не вище 30ºС, за допомогою кислотостійкої помпи. Рекомендована доза: 7–15 г/т буряків, залежно від якості та чистоти буряків.

Дезінфекція фільтратів здійснюється методом неперервної подачі концентрату засобу за допомогою дозуючої кислотостійкої помпи залежно від специфіки технологічного процесу в декількох місцях: безпосередньо за фільтрпресами; до трубопроводу фільтратів; до колектора біля відтоків.

Дезінфекція дифузору здійснюється шляхом неперервної подачі концентрату дезінфекційного засобу в третє відділення дифузора.

Для дезінфекції дифузійного соку після дифузії рекомендована середня доза становить 1,5 г /т буряків у випадку короткого технологічного процесу дифузійного соку без проміжного резервуару, стандартна середня доза становить 3–4 г/т перероблювальних буряків у випадку довгого технологічного процесу з проміжного резервуаром.

Дезінфекцію центрифуг та іншого обладнання рекомендується проводити ударними дозами. Стандартна середня доза становить 7–15 г концентрату на тону буряків.

Фасування: поліпропіленова тара по 60 кг та 1000 кг (єврокуб).

Інструкція з використання засобу

Свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи

Паспорт безпеки