Дезінфекційні засоби

ГІГІЄНІЗЕР

Безпечний та ефективний дезінфектант для харчової промисловості, готелів, ресторанів та побуту (pH < 1.5÷4)

Призначений для:

  • дезінфекції поверхонь приміщень, обладнання, транспортерів, резервуарів, трубопроводів, інвентарю, тари,
  • зниження мікробного обсіменіння тушок птахів у ваннах охолодження,
  • дезінфекції інкубаторів, яєць,
  • бактерицидної обробки приміщень та устаткування забійних цехів,
  • дезінфекції гідпроциклонних пиловловлювачів, повітрозбірників,
  • знезараження стічних вод, оборотної води в охолоджувальних системах,
  • боротьби з пліснявою та профілактики її появи,
  • боротьби з кишковою паличкою, сальмонельозом та ін.

Захищає готову продукцію від вторинного мікробного зараження.

Знищує неприємні запахи у приміщенні

Використовується
у вигляді 0,5–5% робочого розчину за допомогою механізованого чи ручного способу дезінфекції, шляхом нанесення на поверхню щітками та йоржами, замочування (занурення) в дезінфекційний розчин, зрошування, розбризкування. Експозиція 5-20 хв. (в межах температур 15÷40ºС).
Поверхні, які контактують з готовою продукцією необхідно сполоскати водопровідною водою.
Активна речовина – 30% пероксид водню.

Рекомендовано використовувати для обробки поверхонь з нержавіючої, хромо-нікелевої сталі, алюмінію, оцинкованого заліза, полістеролу, поліетилену, поліпропілену, жорсткого ПВХ, ПТФЕ, полівінілхлориду, полівініліденхлорид, покриття з епоксидної смоли, емалі, а також гуми.

Робочий розчин «ГІГІЄНІЗЕР» використовують одноразово.

Поверхні, які контактують з готовою продукцією після обробки дезінфектантом необхідно сполоскати водопровідною водою. Інші поверхні можна не змивати водою, оскільки при просушуванні (витримці) препарат розкладається на воду і кисень.

 «ГІГІЄНІЗЕР» – безбарвна рідина, з характерним запахом. Діючою речовиною засобу є 30%-ий розчин пероксиду водню; до складу також входить 70%-а фосфорна кислота (» 1,0%). Робочі розчини ефективні при холодній дезінфекції і значно збільшують свою біоцидну активність при підвищенні температури до 40 °С .

Засіб ефективний по відношенню до санітарно-показових грампозитивних та грамнегативних бактерій, в тому числі бактерій групи кишкових паличок, стафілококів, стрептококів, синьогнійної палички, сальмонел, дріжджеподібних та пліснявих грибів тощо. При наявності забруднень органічного походження дезінфікуюча активність робочих розчинів знижується. 

Способи дезінфекції

Дезінфекцію обладнання і комунікацій доцільно проводити після попереднього ретельного миття. Обробку починають після повного змиву мийного засобу.

Обробку поверхонь обладнання, яке має мийні пристрої, проводять циркуляційним методом через мийний пристрій. Після закінчення дезінфекції залишки робочого розчину змивають водою. При дезінфекції ємностей, не обладнаних мийними головками, засіб за допомогою щіток, наносять на поверхню обладнання рівномірним шаром з розрахунку не менше 50 мл/м2 поверхні. Розчин дезінфектанту витримують на поверхні обладнання 5-15 хв. і змивають водою до повного усунення дезінфектанту.

Для дезінфекції теплообмінників, фільтрів, сепараторів, автоматів на лініях розливу робочий розчин наносять на поверхню обладнання або заповнюють ним обладнання. Після закінченні часу дезінфекції розчин змивають і повністю видаляють.

Нерозбірні трубопроводи очищають водою від залишків сировини, потім вставляють заглушки і заливають на 2-4 години мийним засобом. Після обробки мийним розчином промивають гарячою водою і дезінфікують протягом 5 хв. 5%-ним або 15 хв. 3%-им розчином «ГІГІЄНІЗЕРу» з наступним промиванням холодною водою. Розбірні трубопроводи очищають від харчових залишків водою, промивають лужним мийним засобом з наступним промиванням водою і дезінфікують 5,0%-им розчином «ГІГІЄНІЗЕРу».

Профілактичну дезінфекцію дрібного інвентарю і посуду здійснюють зануренням на 15 хв. в ванни з 3,0%-им розчином дезінфектанту. Дезінфекцію великого інвентарю проводять зрошенням 5,0%-им розчином.

Санітарну обробку виробничих, побутових, холодильних та складських приміщень 3,0%-им розчином препарату проводять вручну шляхом протирання (за допомогою щіток або ганчірок), розбризкування за допомогою ранцевого розпилювача або розпилення за допомогою генератора туману.

Для знезараження технічної промивної води чи води в охолоджувальних системах використовують 3,0%-ий робочий розчин «ГІГІЄНІЗЕРу». Для покращення санітарно-гігієнічного стану холодної води, яка поступає в установки контактного охолодження тушок птиці, можна здійснити її попередню обробку (знезараження) 1,5%-им розчином «ГІГІЄНІЗЕР».

Дезінфекцію повітря у виробничих та складських приміщень проводять методом розпилення робочого розчину дезінфектанту з допомогою ранцевих розпилювачів, генераторів туману або спеціального технологічного обладнання виробника. Обробку проводять 1,5%-им робочим розчином при кімнатній температурі. В даному випадку розчин не споліскують водою.

Для зниження бактеріального зараження тушок птиці використовується 1,0%-ий розчин засобу. Охолодження випотрошених тушок здійснюється відповідно до діючої технологічної інструкції по переробці м’яса птиці в розчині при температурі 0°С протягом 25 хв. Після охолодження тушки без промивання направляються на сортування, маркування, вивішування та упаковку.

Дезінфекцію поверхонь шкарлупи товарних (харчових) яєць проводять шляхом занурення або зрошенням яєць 1,0%-им робочим розчином засобу. Робочий розчин виготовляють в кількості, достатній для повного занурення яєць.

Етапи обробки яєць: перша секція – замочування у воді при температурі до 30°С протягом 5-10 хв.; друга секція – мийка із застосуванням будь-якого дозволеного мийного засобу відповідно до інструкції застосуванням; третя секція – дезінфекція 1,0%-им розчином «ГІГІЄНІЗЕРу» протягом 2-5 хв.; четверта секція – промивання чистою проточною водою до повного зникнення засобу. Тара, в якій були недезінфіковані товарні (харчові) яйця, не повинна жодним чином використовуватись для яєць, оброблених дезінфікуючим розчином. Таку дезінфекцію доцільно проводити не пізніше, ніж за годину до використання яєць в їжу або в технологічному процесі приготування харчових продуктів.

Застосування на цукрових заводах

Концентрація і необхідний об’єм робочого розчину залежать від способу обробки обладнання (нанесення вручну на поверхню, розпилюванням та циркуляційним способом). Найуживанішим для дезінфекції в цукровій галузі є 5% розчин засобу.

Препарат можна використовувати для дезінфекції:

  • повітря, яке подається в приміщення, де виробляється та зберігається цукор (дезінфекція фільтрів);
  • повітря, яке подається на сушки цукру (дезінфекція повітрозбірників).
  • внутрішньої поверхні силосу перед початком складування цукру;
  • центрифуг та території навколо них;
  • приміщень (стіни, підлоги, стелі);
  • зовнішніх та внутрішніх поверхонь машин та обладнання, які безпосередньо контактують з цукром;
  • відкритих частин транспортерів цукру.

Гідроциклони. Для забезпечення необхідної мікробіологічної чистоти потрібно безперервно здійснювати дезінфекцію гідроциклонів з розрахунку 10-25 г концентрованого засобу на тонну буряка, що переробляється. При цьому також доцільно дезінфікувати гідроциклони ззовні шляхом обприскування  5%-им розчином засобу.

Клеровка. Препарат володіє вибілюючими властивостями, тому його можна використовувати не лише для дезінфекції, але й для забезпечення відповідної колірності цукру. При цьому витрати препарату повинні визначатися індивідуально кожним заводом залежно від якості продукту. Концентрат препарату «ПГІЄНІЗЕР» у визначених експериментальним шляхом кількостях додають безпосередньо в клеровку. Також за допомогою насосу-дозатора концентрат безперервно або імпульсно можна додавати у воду, яка використовується для вибілювання цукру.

Приватне підприємство “Гігієнікс” надає послуги по проведенню дезінфекції виробничих приміщень (продуктового, сушильного та ін.) за допомогою генератор холодного туману з використанням дезінфекційного засобу “Гігієнізер”. 

Інструкція з використання засобу

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи

Паспорт безпеки